X

kwalifikacja wstępna
szkolenia okresowe
U NAS NAJSZYBCIEJ !!!
EGZAMIN EXPRESSPorsche forum
- Złapałem właśnie kapcia, czy lepiej oddać auto w rozliczeniu, czy sprzedawać na własną rękę ?
Poleć znajomemu Drukuj PDF

Jesteś tutaj: Strona główna > KAT. B1 PO ZMIANACHKAT. B1 PO ZMIANACH

UPRAWNIENIA

Od 19.01.2013 r. jest tak:

Posiadając prawo jazdy kat. B1 można prowadzić pojazd samochodowy, z wyłączeniem auta osobowego, ciężarowego i motocykla. Z praktycznego punktu widzenia najważniejsze jest to, że takie pojazdy mają w dowodzie rejestracyjnym wpis "inny pojazd samochodowy", "pojazd czterokołowy" lub "pojazd samochodowy". Nie mogą mieć wpisu "samochód osobowy"!!!

Do 19.01.2013 r. było tak: Posiadając prawo jazdy kat. B1 można prowadzić motorower oraz trójkołowy lub czterokołowy pojazd samochodowy o masie własnej do 550 kg, z wyjątkiem motocykla. W praktyce mogło to być zwykle małe auto poddane przeróbkom, które obniżyły jego masę do poniżej 550 kg. W dowodzie rejestracyjnym mógł bez problemu znajdować się wpis "samochód osobowy".

OPŁATY ZA EGZAMIN

Od 19.01.2013 r. jest tak:

Opłata 200 zł za cały egzamin na prawo jazdy kat. B1 (za egzamin teoretyczny 30 zł + za egzamin praktyczny 170 zł).

Do 19.01.2013 r. było tak: Opłata 157 zł za cały egzamin na prawo jazdy kat. B1 (za egzamin teoretyczny 22 zł + za egzamin praktyczny 135 zł).

POJAZDY EGZAMINACYJNE

Od 19.01.2013 r. jest tak:

Choć nie wynika to wprost z zapisów nowelizacji Ustawy o kierujących pojazdami, to jednak zmieniony zakres uprawnień wynikających z posiadania prawa jazdy kat. B1 w praktyce wymusza na Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego konieczność przeprowadzania praktycznej części egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. B1 z wykorzystaniem pojazdu osoby egzaminowanej.

W rzeczywistości kursant powinien od razu zadbać o to, aby uzgodnić z instrutkorem prowadzącym możliwość wykorzystania pojazdu szkoleniowego również jako pojazdu egzaminacyjnego podczas egzaminu w WORD.
UWAGA! Szkoła Kierowców i Motocyklistów AUTO-MOTO udostępnia swoim kursantom na czas egzaminu na prawo jazdy kat. B1 w WORD w pełni wyposażony i przystosowany do celów przeprowadzenia egzaminu państwowego pojazd szkoleniowy.